top of page
Подростка Мальчики Улыбающиеся

Qalqan / Щит

Проект «Qalqan / Щит» – керамічні панно у формі захисних «Щитів», декоровані рослинним орнаментом, як символом відродження, спротиву несправедливості, збереження та продовження життя. 

 Для створення художнього образу ми обрали один з елементів бойового мистецтва – «Військовий щит», який слугує для захисту Воїна та Держави Україна у широкому розумінні.

 В умовах сучасної війни, коли Україна захищається від ворога, який у черговий раз намагається нас знищити, ми інструментами та формою мистецтва, захищаємо свою історичну спадщину. Заявляємо всьому світу про готовність захищати та зберігати свій спадок, який є індикатором нашої само ідентичності та світосприйняття.

 Орнамент на зброї – вершина декоративно прикладного мистецтва, глибока семантика значення орнаменту, співпорядкування орнаментів складним формам, високий рівень майстерного виконання. Робота з металом, гравіювання, напевно, найскладніші види мистецтва(інкрустація, гравіювання металу та дорогоцінного каміння). 

 Впродовж кількох століть цей вид Кримського мистецтва практично не був досліджений. 

 Світова спадщина шедеврів нашого мистецтва, зберігається у світових музейних колекціях та не відомі глядачеві на широкий загал. Що пов’язано зі знищенням, переслідуванням та блокуванням царською росією, радянським союзом, та сучасною російською федерацією культурної спадщини,ідентичності корінних народів Криму – Кримських татар, Караїмів і Кримчаків.

Високохудожні композиції вкрай необхідно відроджувати, та разом з тим знайти нові форми для ознайомлення сучасного глядача з цим напрочуд красивим, захоплюючим та цікавим видом мистецтва.Link


Link


Link 


Проєкт реалізовано за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Зміст публікації не є офіційною позицією Фонду

Портфель ініциатив

bottom of page